HomeObnova dat z Flash disku

  Obnova dat z Flash disku

    USB flash disk (fleška), je paměťové zařízení, používané převážně jako náhrada diskety. Většinou má podobu klíčenky a je vybaveno pamětí typu flash, která umožňuje uchování dat i při odpojení od napájení. Obvykle používáme flash disk na přenos dat mezi dvěma PC.

    Flešky se staly velmi populárními datovými nosiči. Při relativně malé fyzické velikosti disponují dostatečně velkou kapacitou uložení dat. Dnešní flash disky se vyrábějí v mnoha velikostech i podobách a můžou být i módním doplňkem.

 

   Jak nepřijít o data na flešce

    Dnešní usb flash disky dosahují velkých kapacit a lze na nich přenášet velké množství dat. Důrazně doporučujeme mít tato data vždy ještě na jiném médiu. Fleška by měla být primárně určena k přenosu dat mezi dvěma systémy a ne jako hlavní (pracovní) úložiště dat. Flash disk bývá zdrojem mnoha různých poruch a nepatří právě mezi moc bezpečné úložiště dat.

    Nejčastější poruchy vznikají vlivem špatného napájení nebo chybou zápisu dat. Chybné napájení může způsobit poškození řadiče a záchrana dat z takto poškozeného usb flash disku je potom náročnější a dražší.

    Paměťové čipy mají omezenou životnost v počtu zápisů, proto doporučujeme vzhledem k současným nízkým cenám těchto médií, občas inovovat svůj "datový park" a starý usb flash disk nahradit novým. Předejdete tím mnoha problémům a vyjde to mnohem levněji než případné čtení paměťových čipů poté, co se vaše fleška nepřihlásí do systému.

 

   Záchrana dat z USB flash disku

    Obnova dat z flah disku je téměř vždy úspěšná, pokud tento není mechanicky nebo elektricky úplně zničen. Při jakémkoliv nestandardním chování doporučujeme flešku nikam nepřipojovat a vyhledat naši odbornou pomoc. Různými "amatérskými" postupy můžete o svá data nenávratně přijít. Na USB flash disk si obvykle ukládáme soubory, které přenášíme z jednoho PC nebo notebooku do druhého. Při této činnosti se občas stane, že si svá data omylem smažeme nebo dojde k chybě technologie - špatnému zápisu. V těchto případech je záchrana dat z USB flash disku téměř vždy stoprocentní.

    Pokud si data z flešky smažete nebo ji omylem zformátujete, odpojte ji okamžitě od zařízení a nikam ji nepřipojujte. Obnova dat z flash disku je možná jen když si data sami nepřepíšete novými soubory.

    Záchrana dat z flash disku je vesměs úspěšná pokud nedošlo k jeho úplnému fyzickému nebo elektrickému zničení.

    Obnovená data Vám vypálíme na DVD nebo Vám je předáme na USB Flash disku či jiném médiu. V případě neúspěchu samozřejmě nic neplatíte.

  Navštivte naše nové stránky na adrese: https://www.zachranime-data.cz/zachrana-dat-z-flash-disku-usb-pametove-karty

Rychlý kontakt

telefon

Máteli nějaký problém s daty volejte:

603 886 960

Po - Pá    08:00 - 18:00

Ochrana osobních údajů

Data Security Pardubice dodržuje veškerá ustanovení zákona o ochraně osobních údajů.

Při práci přistupujeme k datům jako k důvěrným informacím.

Veškerá data obnovená při naší činnosti jsou po předání zákazníkovi bezpečně vymazána z našeho systému.

Na přání zákazníka můžeme sepsat doložku o mlčenlivosti.

S nami jsou Vaše data v bezpečí.

Free joomla templates by Joomlashine