HomeZáchrana dat z externího disku

   Záchrana dat z externího disku

     Externí disk nám poslouží jako přenosné úložiště velkého objemu dat. Velkou výhodou externího disku je, že není pevně spojen se systémem PC a můžeme jej proto využít i jako výhodné velkokapacitní zálohovací zařízení. Záchrana dat z externího disku bývá velmi často úspěšná pokud nedošlo k mechanickému poškození ploten.


     Externí pevné disky jsou přizpůsobeny pro přenášení, je u nich zvýšená odolnost proti otřesům. Přesto je potřeba dbát opatrnosti a vyvarovat se prudkých nárazů. Během připojení k PC s ním raději vůbec nemanipulujte. Pokud už neopatrností dojde k pádu nebo jinému úrazu, nepřipojujte již disk k počítači. Můžete tím nenávratně poškodit povrch datových ploten a záchrana dat by byla prakticky nemožná. Velkou pozornost také věnujte povětrnostním podmínkám. Pokud ponecháte externí disk delší dobu v mrazivém počasí, nesnažte se jej hned po příchodu domů připojit k PC nebo notebooku. Disk nechte napřed pozvolna ohřát na pokojovou teplotu a teprve potom jej připojte. Předejdete tím případnému zničení disku ať už vlivem atmosférické vlhkosti nebo vlivem rozdílné tepelné roztažnosti materiálů.


exthdd     Záchrana dat z externího disku se prakticky v ničem neliší od záchrany dat z klasického interního disku. Externí HDD se k PC připojuje vesměs pomocí USB rozhraní. Dnešní externí disky můžou dosahovat kapacity i několika TB což klade velké nároky na čas, pokud je disk zcela zaplněn. Jestliže se chystáte pořídit si externí disk doporučujeme pořídit si zásadně disk s připojením pomocí USB 3.0. Toto rozhraní přináší několikanásobně vyšší přenosovou rychlost oproti staršímu USB 2.0.


   Externí disk má tyto výhody:

  • velká kapacita dat
  • snadná manipulace
  • přenositelnost

     Obnova dat z externího disku je časově náročná operace, kterou nelze nijak urychlit. Z HDD vytvoříme binární obraz se kterým dále pracujeme. Tím je zabráněno dalšímu možnému mechanickému poškození a tím i další ztrátě dat.


     Se záchranou dat z externích disků máme bohaté zkušenosti – s námi jsou Vaše data v bezpečí!

  Navštivte naše nové stránky na adrese:  https://www.zachranime-data.cz/zachrana-dat-z-hdd-harddisku-a-ssd

Rychlý kontakt

telefon

Máteli nějaký problém s daty volejte:

603 886 960

Po - Pá    08:00 - 18:00

Ochrana osobních údajů

Data Security Pardubice dodržuje veškerá ustanovení zákona o ochraně osobních údajů.

Při práci přistupujeme k datům jako k důvěrným informacím.

Veškerá data obnovená při naší činnosti jsou po předání zákazníkovi bezpečně vymazána z našeho systému.

Na přání zákazníka můžeme sepsat doložku o mlčenlivosti.

S nami jsou Vaše data v bezpečí.

Free joomla templates by Joomlashine