HomeZáchrana dat z HDD

  Záchrana dat z HDD

   Pevný disk počítače je zařízení určené primárně k ukládání velkého objemu dat. Hlavní výhodou HDD je jeho relativně nízká cena při velkém objemu dat. Nevýhodou je naopak mechanické řešení, které je náchylné k mechanickým poruchám a je velmi citlivé na necitlivé zacházení. Ve většině případů jej najdeme v PC, Notebooku nebo v zařízeních spotřební elektroniky.

   Klasický pevný disk je náročný na mechanické zacházení, nesvědčí mu zejména otřesy a nárazy v době provozu i mimo něj. Je třeba si uvědomit, že disk se může v době provozu točit rychlostí až 10 000 ot/min. To klade vysoké nároky na přesnost mechaniky tohoto zařízení. Nesnažte se proto s ním nikdy manipulovat v zapnutém stavu. Čtecí hlavičky vznášející se řádově mikrometry nad povrchem datových ploten by mohly přijít do fyzického styku s tímto povrchem a způsobit nevratnou ztrátu Vašich dat.

 

  Organizace dat na pevném disku

   Data jsou na povrchu ploten organizována do soustředných kružnic zvaných stopy, každá stopa obsahuje pevný anebo proměnný počet sektorů. Adresa fyzického sektoru na disku se skládá z čísla stopy (cylindru), čísla povrchu a čísla sektoru. Harddisk může být rozdělen na diskové oddíly, takže je logicky rozčleněn na více menších částí, se kterými operační systém pracuje tak, jakoby to byly samostatné disky.

 

  Mechanické poškození a záchrana dat z hdd

image33   Při mechanickém poškození je záchrana dat z disku velmi náročná operace, která vyžaduje bezprašnou komoru a jiné speciální vybavení. Disk je nutno rozebrat a porouchané díly vyměnit za funkční. Poté je provedena diagnostika hdd. Po této operaci již lze k disku přistupovat a pokusit se o zachranu dat z harddisku. Tato práce je vysoce kvalifikovaná a časově náročná. I u takto poškozených disků jsme schopni provést záchranu dat, ale musíte počítat s vyšší cenou.

   Rozhodně se nesnažte harddisk rozebrat - s největší pravděpodobností byste zničili nenávratně svá data a oprava dat na HDD by byla nemožná. Také další připojování takto poškozeného disku k systému s největší pravděpodobností způsobí, že záchrana dat nebude úspěšná.

 

  Systémové poškození a obnova dat z disku

odvirovanipc   Při nemechanických poškozeních (poškození file systému, obnova dat po formátování, .) je záchrana dat z hdd téměř vždy stoprocentní. Prakticky všechny soubory lze zachránit za předpokladu, že s pevným diskem nebylo dále nijak manipulováno. Pokud je PC dále v provozu může dojít k přepsání dat a ta jsou nenávratně zničena. Obnova smazaných dat z hdd je možná pokud zařízení okamžitě odpojíte od napájení a vyhledáte naši odbornou pomoc. Také obnova dat po formátování disku je úspěšná jen pokud svádata nepřepíšete dalšími.

   Nesnažte se o obnovu dat z HDD svépomocí. S největší pravděpodobností obnovení dat z disku nezvládnete a o svá data definitivně přijdete, popřípadě bude obnova dat z hdd náročnější (dražší).

   Pokud se nám obnovení disku nepovede nic neplatíte. Diagnostika harddisku je zdarma.

   Navštivte naše nové stránky na adrese:  https://www.zachranime-data.cz/zachrana-dat-z-hdd-harddisku-a-ssd

Rychlý kontakt

telefon

Máteli nějaký problém s daty volejte:

603 886 960

Po - Pá    08:00 - 18:00

Ochrana osobních údajů

Data Security Pardubice dodržuje veškerá ustanovení zákona o ochraně osobních údajů.

Při práci přistupujeme k datům jako k důvěrným informacím.

Veškerá data obnovená při naší činnosti jsou po předání zákazníkovi bezpečně vymazána z našeho systému.

Na přání zákazníka můžeme sepsat doložku o mlčenlivosti.

S nami jsou Vaše data v bezpečí.

Free joomla templates by Joomlashine