HomeZálohování dat

  Zálohování dat

   Uživatelé výpočetní techniky se dělí na ty, kdo už o svá data přišli a na ty, které to teprve čeká. Potom je tady ne příliš početná skupina těch, kteří pravidelně zálohují.

 

  Záloha dat a zálohovací plán

   Zálohování dat by mělo být nedílnou součástí práce s výpočetní technikou. Každá firma by měla mít vlastní zálohovací plán a zpracované procesy, jak bude postupovat v případě nenadálé ztráty dat. Jen při dodržení pravidelného zálohování budete ušetřeni starostí při nenadálém kolapsu počítače.

  V případě firemních dat (účetnictví, kontakty, korespondence apod.) je potřeba analyzovat důležitost jednotlivých dat pro bezproblémový chod firmy po nenadálé ztrátě dat. Po této analýze stanovíme optimální způsob zálohování dat a sestavíme vhodný zálohovací plán.

  Tato činnost může být jednorázová - zákazník je seznámen s principem zálohování a dál už je na něm dodržovat zásady stanovené v zálohovacím plánu.

  Další možností je uzavření servisní smlouvy. Součástí servisní smlouvy je zálohovací plán, nastavení automatického zálohování a následná pravidelná kontrola konzistence dat.

 

  Zálohování dat můžeme rozdělit z hlediska provedení:

  • ruční
  • automatické

   Ruční zálohování

   je nejednodušší, ale také nejméně spolehlivý způsob řešení zálohování dat. Je úplně závislý na zodpovědnosti uživatele a často bohužel zjistíme, že poslední použitelná záloha dat je loňského data.

  Automatické zálohování

   je nejjistějším způsobem, jak o svá data nepřijít. Nicméně je potřeba mít na paměti, že i automaticky zálohovaná data je potřeba občas zkontrolovat a verifikovat jejich použitelnost a dostupnost.

 

  Způsoby zálohování dat dle umístění zálohy

   Zálohovaná data můžeme v dnešní době umístit na různá média:

   Každé z těchto řešení má své výhody i nevýhody. V každém případě by se místo uložení vašich záloh mělo nacházet fyzicky mimo oblast, kde jsou data vytvářena. Je hezké, když máte zálohu uloženou např. na externím disku a ten máte pěkně po ruce vedle počítače, ale co když dojde k požáru nebo krádeži? Přijdete o ostrá data i o zálohu.

   Zálohování dat se dá řešit s běžně dostupnými prostředky a nemusí znamenat téměř žádné zvýšené finanční náklady.

Rychlý kontakt

telefon

Máteli nějaký problém s daty volejte:

603 886 960

Po - Pá    08:00 - 18:00

Ochrana osobních údajů

Data Security Pardubice dodržuje veškerá ustanovení zákona o ochraně osobních údajů.

Při práci přistupujeme k datům jako k důvěrným informacím.

Veškerá data obnovená při naší činnosti jsou po předání zákazníkovi bezpečně vymazána z našeho systému.

Na přání zákazníka můžeme sepsat doložku o mlčenlivosti.

S nami jsou Vaše data v bezpečí.

Free joomla templates by Joomlashine